منتظر تماس شما هستیم

9 - 66675090 - 021

قیمت پروفیل مبلی

شرکت کیان استیل تأمین کننده انواع آهن آلات با تجربه ی بیش از سه دهه در زمینه فروش آهن آلات در خدمت شما عزیزان می‌باشد. برای مشاهده قیمت پروفیل مبلی با ما همراه باشید.

در این صفحه قیمت پروفیل مبلی در ضخامت های 0.7، 0.8، 0.9، 1، 1.25، 1.5 به صورت روزانه بروزرسانی خواهند شد.

پروفیل مبلی 1024x341 - پروفیل مبلی

پروفیل مبلی چیست؟

به طور کلی اگر بخواهیم پروفیل مبلی را به صورت عام تعریف کنیم باید بگوییم که به قوطی هایی از جنس ورق سرد که در ضخامت های زیر 1.5 میل ارائه می‌شود گفته می‌شود. بیشترین استفاده از پروفیل ها مبلی با سطح مقطع مربعی و پروفیل های سبک با مقطع مستطیلی می‌باشد. در صنعت به پروفیل مبلی به دلیل سبکی در وزن و ضخامت، پروفیل سبک نیز گفته می شود. این نوع پروفیل در بسیاری از صنایع و تولیدات مانند ساخت پایه میز، صندلی و تخت، در تولید انواع اگزوز خودرو، تولید بدنه و فرمان خودرو، کانکس و کانتینر، ساخت لوازم خانگی و هزاران نوع تولیدات دیگر استفاده می گردد، در نتیجه قیمت پروفیل سبک در بهاء تمام شده بسیاری از کالاها تاثیرگذار می باشد.

جنس پروفیل سبک

اکثر قوطی پروفیل های مبلی از ورق روغنی تولید می‌شوند. گفتنی است که مقدار انعطاف پذیری و استحکام این نوع محصول بسته به گرید استفاده شده در آن دارد. نوع روغنی که در این محصول استفاده می‌‌شود ST12 و ST14 می‌باشد.

مزایا قوطی مبلی

 1. انعطاف پذیری بالا
 2. سطح مناسب جهت آبکاری و رنگ کاری
 3. دقیق بودن ابعاد آن
 4. سبک بودن

معایب قوطی مبلی

 1. بر اثر رطوبت دچار زدگی و خوردگی می‌شود.
 2. آسیب پذیری بالا

کاربرد پروفیل سبک

پروفیل سبک در صنایع مختلفی استفاده می‌شود که عبارتند از:

تولید مبلمان اداری و خانگی، ساخت تجهیزات صنایع هوایی، مورد استفاده در صنعت خودروسازی، ساخت تجهیزات و مبلمان شهری، ساخت دوچرخه، ساخت تابلوهای تبلیغاتی

دسته بندی قوطی پروفیل

می‌توانیم قوطی مبلی یا قوطی سبک را براساس کاربرد به 3 دسته تقسیم کنیم:

 • قوطی مبلی با ورق سیاه
 • قوطی مبلی با ورق گالوانیزه
 • قوطی مبلی با ورق آلومینیوم

قوطی مبلی با ورق گالوانیزه

مقاوم ترین قوطی مبلی در برابر اکسید آهن این نوع قوطی می‌باشد. دلیل مقاومت این نوع قوطی استفاده از ورق گالوانیزه می‌باشد.

قوطی مبلی با ورق آلومینیوم

ویژگی این نوع قوطی شکل پذیری و انعطاف پذیری آن نسبت به دیگر نوع ها می‌باشد.

قیمت پروفیل مبلی

قیمت پروفیل مبلی تا حد زیادی وابسته به کیفیت محصول تولید شده است. کیفیت پروفیل نیز به ورق روغنی که از آن ساخته شده بستگی دارد. هر چه کیفیت ورق روغنی بالاتر باشد بالطبع کیفیت پروفیل تولید شده از آن نیز بالاتر است. به عنوان عامل دوم و تاثیر گذار بر کیفیت قوطی مبلی یا پروفیل سبک نحوه صحیح جوشکاری پروفیل است. قوطی های مبلی با جوش دو سر ورق تولید می شوند. برای خنک کاری فرایند جوشکاری از آب و صابون استفاده می شود. پس از انجام فرایند جوشکاری چنانچه محلول آب و صابون از داخل قوطی سبک خارج نوشد می تواند باعث زنگ زدگی و افت کیفیت محصول شود.

جدول وزن قوطی

در تصویر پایین جدولی ایجاد شده که در آن سایز پروفیل ها از 10*10 تا 40*80 میل و ضخامت های 0.5 تا 1.5 میل قرار رگفته شده است. سایز و ابعاد قوطی مبلی در روند قیمت گذاری آن تأثیر گذار می‌باشد.

وزن قوطی - پروفیل مبلی

3 روش تولید قوطی پروفیل مبلی

 • روش اول

اولین مرحله ابتدا رول ورق را به‌صورت تسمه برش داده و آن را به کمک دستگاه فرمینگ به شکل لوله می‌پیچانند. در مرحله دوم باید لبه‌های قوطی به یکدیگر جوش داده شوند تا اتصال برقرار شود. در آخرین مرحله برای بهتر کردن ظاهر قوطی مبلی، شکل مقطع را از لوله به مربع و مستطیل تغییر می‌دهند و آن را در سایز مناسب تولید می‌کنند.

 • روش دوم

این روش نیز ابتدا تسمه‌هایی که از ورق بریده شده‌اند، توسط دستگاه فرمینگ خم‌شده و گوشه‌های مقطع را تشکیل می‌دهند؛ مرحله دوم نیز نوبت جوش دادن دو لبه پروفیل به یکدیگر است.

 • روش سوم

در این روش از کنار هم قرار دادن 2 نیم پروفیل و جوش دادن آن‌ها به یکدیگر استفاده می‌کنند. همان‌طور که کمی بالاتر اشاره کردیم، پروفیل دارای جوش یا درز، کیفیت کمتری نسبت به بدون درز دارد که در این روش به دلیل استفاده از دو درز یا 2 جوش، کیفیت قوطی مبلی افت می‌کند.

شما همچنان می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی کیان استیل از قیمت روزانه پروفیل مبلی و انواع دیگر آهن آلات مطلع شوید.

https://t.me/kiyan_steel

تاثیرگذاری عوامل بر قیمت قوطی مبلی

از عوامل متأثر بر قیمت این محصول وزن و ابعاد را می‌توانیم عنوان کنیم. این محصول براساس وزن و ابعاد سنجیده و سپس قیمت آن مشخص می‌شود.

همانطور که در بالا گفته شد این محصول اکثرا از ورق روغنی تولید می‌شوند. بنابراین قیمت ورق روغنی بر این محصول بی تأثیر نیست. بغیر از قیمت ورق روغنی، قیمت فولاد هم دخیل می‌باشد.

.تمامی ما میدانیم که نوسانات بازار ارز و دلار یکی دیگر از تعیین کننده های قیمت آهن الات می‌باشد

کارخانجات تولیدی پروفیل سبک

یکی از بزرگترین فعالان تولید پروفیل در ایران کارخانجات نورد و پروفیل ساوه می‌باشد که فعالیت خود را از سال 1354 آغاز کرده است.

شرکت لوله و پروفیل سپنتا شروع فعالیت از سال 1339 و کارخانه خاور صنعت هما در سال 1377 تأسیس گردیده است.

پروفیل های شرکت کیان استیل

دیگر پروفیل های موجود شرکت کیان استیل پروفیل ساختمانی، پروفیل صنعتی، پروفیل گالوانیزه، پروفیل استیل، پروفیل آلومینیوم و پروفیل زد هستند.

فعال کردن %10 ارزش افزوده

پروفیل مبلی ۰.۷

پروفیل مبلی ۰.۸

پروفیل مبلی ۰.۹

پروفیل مبلی ۱

پروفیل مبلی ۱.۲۵

پروفیل مبلی ۱.۵